Je jasné, že nadměrná konzumace alkoholických nápojů s sebou přináší riziko vážných společenských, psychických i fyzických následků . V nižších dávkách a ve správné míře zlepšuje náladu a působí povzbudivě, ve větší míře snižuje pozornost, zpomaluje reakce a může působit nepříznivě.

foto: pixabay

Na druhé straně existuje spousta důkazů, že mírný alkohol, zejména pokud je užíván jako součást celkového zdravého životního stylu, může zlepšit různé aspekty zdraví a dokonce potenciálně chránit před přibýváním na váze.

SNIŽUJE RIZIKO VZNIKU SRDEČNÍCH CHOROB

Několik studií ukazuje, že konzumace piva snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Důvodem je to, že pivo má ředící účinek na krev a snižuje šance na vytvoření sraženiny, která může způsobit zablokování koronární tepny. Snižuje také riziko zánětu, který může způsobit kornatění tepen.

 

POMÁHÁ PROTI STRESU

Pivo je ideální přírodní prostředek proti stresu, snižuje pocit úzkosti a odstraňuje napětí. Střídmé popíjení také zvyšuje množství dopaminu v mozku, díky kterému se budete cítit klidnější a uvolněnější.

foto: pixabay

SILNĚJŠÍ KOSTI

Pivo jako významný zdroj křemíku, přispívá k vyšší hustotě kostí a minimalizuje riziko řídnutí kostní tkáně neboli osterporózy.

ZVYŠUJE HLADINU VITAMÍNU B

Z vitamínů obsažených v pivu jsou nejvýznamnější vitamíny skupiny B, které jsou velmi důležité pro správnou funkci těla a orgánů.

PODPORUJE LEPŠÍ POHYB STŘEV

Běžný půl litr piva obsahuje asi 20 procent doporučené pravidelné dávky vlákniny, což napomáhá pro lepší funkci střev.

PREVENCE RAKOVINY

Xanthohumol vyskytující se v chmelu hraje hlavní roli v prevenci rakoviny. Je to antioxidant, který může vyvolat buněčnou smrt rakovinných buněk.

foto: pixabay

PROTI NESPAVOSTI

Pivo působí jako dobré sedativum, to znamená, že urychluje usínání. Navíc obsahuje riboflavin a kyselinu nikotinovou, které přispívají k podpoře spánku.

PŘÍZNIVÉ ÚČINKY NA VLASY A POKOŽKU

Vitamíny působící v pivu jsou dobrým preventivním zdrojem proti akné a také dodávají pokožce zářivou barvu. Chmel a slad v pivu navíc podporují zdravý růst vlasů.

PODPORUJE PAMĚŤ

Studie prokázala, že přírodní antioxidanty obsažené v pivu prospívají poznávacím funkcím v mozku jako jsou paměť, pozornost nebo řeč. Průzkumy rovněž prokázaly souvislost mezi pivem a nižším rizikem Alzheimerovy choroby.

VYPLAVUJE TOXINY Z TĚLA

Pivo má močopudné vlastnosti, které zabraňují zadržování vody v těle, což usnadňuje zvýšené vyplavování toxinů z organismu.

Dostali jste žízeň? Nezapomeňte, že je vždy lepší pít s mírou.